Dagens dubbel 6/6 – Odds 2.46
VM närmar sig med stormsteg och flera landslag spelar sina sista träningsmatcher innan allvaret drar igång. Kvällens dubbel hämtas från två intressanta möten där målmarknaderna känns betydligt mer attraktiva än att försöka hitta vinnare.
USA – Tyskland 20:30
Värdnationen USA får en riktigt bra värdemätare när Tyskland står för motståndet i det sista genrepet inför VM. Amerikanerna lär vara enormt motiverade att visa att de kan utmana de stora nationerna och hemmapubliken kommer utan tvekan skapa en häftig inramning.
Tyskland har en imponerande trupp men har samtidigt blandat och gett under de senaste åren. Jag litar inte fullt ut på tyskarna här och tycker att båda lagen har tillräckligt mycket offensiv kvalitet för att hitta nätet minst en gång.
Speltips:
Båda lagen gör mål – JA till cirka 1.56
England – Nya Zeeland 22:00
England går in som stor favorit och ska vinna den här matchen nio gånger av tio. Men trots klasskillnaden brukar England sällan ösa på med mål i träningsmatcher när resultatet väl är säkrat.
Nya Zeeland kommer sannolikt att fokusera fullt ut på försvarsspelet och försöka hålla siffrorna nere. Samtidigt känns det osannolikt att gästerna ska bidra med något framåt. Ett resultat som 2-0 eller 3-0 ligger därför nära till hands.
Speltips:
Under 3.5 mål till cirka 1.58
Dagens dubbel
USA – Tyskland: Båda lagen gör mål
England – Nya Zeeland: Under 3.5 mål
Brinnande intresse för sportsbetting & casinospel. När han inte uppdaterar bonusar eller jämför spelsidor med svensk licens tar han gärna en lugn runda på golfbanan, något han beskriver som ren terapi för kroppen.
Målet med Braspelsidor.se är att hjälpa svenska spelare att spela tryggt, säkert och smart med licensierade bolag, schyssta bonusvillkor och tydlig information.
Har du frågor eller funderingar?
Tveka inte att kontakta mig, du når mig på info@braspelsidor.se

